Hedef Alliance’dan Pakistan’a 1 milyon TL değerinde ilaç yardımı

Hedef Alliance’ın Sancaklar Vakfı ile birlikte Pakistanlı selzedeler için yapmış olduğu 1 milyon TL değerindeki ilaç yardımı 27 Ağustos Cuma günü Ankara’dan yola çıktı.

Hedef Alliance ve Sancaklar Vakfı, Hedef Ecza Deposu eczacıları ile birlikte 2 Ağustos tarihinden bu yana sel felaketine karşı mücadele eden Pakistan halkı için 1 milyon TL değerinde ilaç bağışında bulundu. İlaçlar 27 Ağustos Cuma günü, Hedef Ecza Deposu Ankara Şubesi önünden Türk Kızılayı’na ait tır ile yola çıktı. Pakistan Kızılayı ve Pakistan Sağlık Bakanlığı yetkililerinden alınan ihtiyaç listesi doğrultusunda temin edilen ilaçların büyük bir bölümü; antibiyotiklerden ve gribal enfeksiyonlara karşı kullanılan ilaçlardan oluşuyor.

Sel felaketinin ardından milyonlarca kişinin hem açlığa hem de salgın hastalıklara karşı mücadele verdiğini ifade eden Hedef Alliance Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, yapılan ilaç yardımı için eczacıların da desteğinin alındığını; her bayramda eczacılara gönderilen geleneksel bayram çikolatalarının bütçesinin bu kez Pakistan'a yapılan ilaç yardımına aktarıldığını kaydetti. Sancak, verdikleri destekten ötürü eczacılara teşekkür etti.

Türk Kızılayı’nın her yardıma muhtaç kişinin yardımına koştuğunu ve bundan gurur duyduğunu da sözlerine ekleyen Sancak “Dileriz hiçbir ülke buna benzer felaketlerle karşılaşmaz ancak Türkiye’nin en büyük ilaç dağıtıcılarından biri olarak bu ve benzer felaketlerde biz her zaman Türk Kızılayı’nın müttefiki olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali yaptığı açıklamada, kardeş ülke Pakistan’ın, tarihinin en büyük sel felaketi ile karşı karşıya kaldığını, yaraların sarılması için en az 5 yıl geçmesi gerektiğini belirtti. “Bize düşen görev her zaman olduğu gibi Pakistan’ı yalnız bırakmamak ve Türk Halkının yardım elini uzatmaktır” diyen Küçükali, Hedef Ecza Deposu’nun, Türk Kızılayı’nın başlattığı tüm kampanyalara desteğini esirgemediğini, daha önce Endonezya, Sri Lanka ve Gazze için başlatılan yardım kampanyalarında da bağışlanan ilaçları bu bölgelerdeki afetzedelere ulaştırdıklarını söyledi. Küçükali, Pakistan’daki yaralılar için bağışlanan ilaçları da süratle bölgeye ulaştıracaklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili TRT 1 ve Kanal 24’de yayınlanan haberler:

 

 

TRT 1

Kanal 24

  Hedef Alliance
  Hedef Sağlık Dergisi
  Sağlık Bakanlığı
  TEB
  Farmaloji
Diğer Linkler 
Öneri ve Şikayetlerinizi bize bildirebilirsiniz.
İletişim formu için tıklayınız 
Gizlilik Politikası  | Yasal Uyarı  | Çerez Bildirimi  | Site Haritası  | Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2014 Hedef Alliance. Tüm hakları saklıdır.
A member of Alliance Boots